• Riadiace pozície & špecialisti

Informácia zo zákulisia

Vedúci tímu v oblasti konštrukcie káblových zväzkov

Peter, vedúci tímu pre konštrukciu káblových zväzkov BMW, dohliada na tím a priamo sa podieľa na procese konštrukcie.

Môj príbeh v spoločnosti LEONI

Ahoj, volám sa Peter a som zamestnancom LEONI od roku 2007. Momentálne pôsobím ako Team-líder pre skupinu 3D konštruktérov pre zákazníka BMW.

Študoval som v Trenčíne na Fakulte špeciálnej techniky Univerzity A. Dubčeka. Po vysokej škole som tu ostal a začal si hľadať prácu, pretože som si to mesto obľúbil. Zamestnal som sa ako konštruktér foriem pre rotačné odlievanie. V tom období však nebolo práve príliš veľa  objednávok a to bol dôvod, prečo som sa začal obzerať po inej práci. A tak som zakotvil v LEONI, kde už pôsobím 15 rokov. Po niekoľko ročnej praxi u zákazníka v zahraničí som sa vrátil na Slovensko a pokračujem v práci ako Team líder v oblasti konštrukcie káblových zväzkov pre BMW. 

Toto je moja práca

Mojou úlohou okrem starania sa o tím aj samotná konštrukcia. Každý z nás má svoju oblasť automobilu, o ktorú sa stará a vylepšuje.

Navrhujeme káblové zväzky v aute tak, aby boli správne zapojené a nezavadzali ergonómii auta. Dennodenne komunikujeme priamo so zákazníkom a konzultujeme naše riešenia. 

Moje najdôležitejšie momenty

Môj najkrajší zážitok v LEONI bola príležitosť ísť pracovať do Mníchova zo začiatku len dočasne ako výpomoc pri vytváraní komponentov. Z tejto príležitosti sa nakoniec stala životná skúsenosť, pretože som tam ostal pracovať celých 9 rokov a je to miesto, kde som si založil rodinu.

Môj pohľad na spoločnosť LEONI ako zamestnávateľa

Vo všetkých tímoch, v ktorých som pracoval počas cestovania, som sa stretával s kolegami rôznych vekových skupín, so staršími – skúsenými i s mladými, kde som sem tam vedel pomôcť aj ja, s kolegami rôznych národností i náboženstiev. Atmosféra bola vždy priateľská, dokonca aj keď sme riešili náročné situácie.

Počas mojej pôsobnosti v LEONI som mal možnosť  navštíviť 3 krajiny ... prvou mojou cudzou krajinou bolo samozrejme Nemecko, kde sídli aj naša firma. Zo začiatku sme často navštevovali centrálu v Kitzingene, kde som spoznal niekoľko dobrých kolegov. 

Neskôr som dostal možnosť vycestovať do Holandska, presnejšie do Eindhovenu ku zákazníkovi vyrábajúcemu nákladné autá DAF. Vo voľnom čase som mal možnosť navštíviť aj hlavné mesto Holandska – Amsterdam. 

No a do tretice som navštívil kráľovské Anglicko, konkrétne Stoke on Trent, v ktorom sídli LEONI. Tu som mal možnosť vidieť závody britského Jaguaru a Bentley. No a niečo sme navrhli aj pre Aston Martin. 

Keď poviem slovo LEONI, predstavia sa mi tieto 3 slová: istota, skvelý tím a zaujímavá práca!

Chcete prekonať sami seba?

Staňte sa súčasťou nášho tímu!

Nájdite si prácu