Príbeh

Nič nás nezastaví, aby sme pomohli chorému kolegovi

Prečítajte si, ako sa celá firma spojila pre podporu zamestnanca so zdravotným problémom.

Všetci zamestnanci otvorili vlastné peňaženky - od blízkeho spolupracovníka po vzdialeného manažéra.

#SLOVENSKO #HR #STAROSTLIVOSŤ

Jedna z vecí, ktorá sa mi na LEONI naozaj páči je, že aj napriek rýchlosti zmien dnešnej doby a kultúry orientovanej na výsledok, u nás pretrváva kultúra zameraná na človeka, ako zo strany kolegov tak zo strany vedenia.

Pre mňa, starostlivosť a podpora správnych vecí je niečo, čo sa nenaučíte, ale urobíte to spontánne z hĺbky svojho srdca – a môžem naozaj povedať, že v LEONI ideme za hranice, keď si treba navzájom pomôcť ako spoločnosť, tím alebo ako ľudia.

Jeden z posledných príbehov, ktorý mi utkvel v pamäti je, keď sa celá firma spojila v podpore pre kolegu, ktorý súrne potreboval zdravotnú starostlivosť:

Jeden z našich operátorov výroby – Tomáš – trpel vážnou degeneratívnou chorobou a bol nevyhnutný zdravotný zákrok.

Aj napriek tomu, že si celý život pravidelne platil zdravotné poistenie, jeho žiadosti poisťovní boli zamietané, a tak sa rozhodol hľadať možnosti v zahraničí. Keď nakoniec našiel riešenie, zistil, že potrebuje viac ako 40.000 EUR na operáciu – obrovské úsilie, vzhľadom na to, že má deti a dom, o ktoré sa treba starať.

Keď sa o tomto probléme dozvedel náš Manažér výroby, zastavil sa u mňa v kancelárii a požiadal ma, aby sme sa stretli u Riaditeľa. Vysvetlil nám Tomášovu situáciu a okamžite sme začali rozmýšľať, ako ho čo najrýchlejšie podporiť a pomôcť čo najviac ako to len bolo možné. Zavolali sme si Tomáša, aby sme si objasnili situáciu a časovanie – a začali sme s celofiremnou kampaňou na finančnú zbierku, ktorá sa rozšírila aj o kolegov z Nemecka.

Bolo neuveriteľné vidieť, že v priebehu pár dní, niekoľko stoviek až tisíc EUR bolo vyzbieraných na podporu kolegu v núdzi. Zamestnanci prispievali bez ohľadu na to, či Tomáša poznali priamo alebo nie, či boli jeho kolegovia z výroby alebo členovia predstavenstva. Niektorí kolegovia prišli prispieť dokonca dva alebo trikrát, čo bolo jednoducho úžasné.

Nakoniec náš kolega úspešne podstúpil operáciu a je späť v práci niekoľko mesiacov a cíti sa oveľa lepšie.

Zakaždým, keď ho vidím, spomeniem si na úroveň podpory jeden druhému a ako sa vieme spoločne postaviť výzvam – to ma robí hrdou, že som súčasťou LEONI tímu.