• Riadiace pozície & špecialisti

Informácia zo zákulisia

Manažér produktového a procesného inžinieringu

Tomáš je manažérom produktového a procesného inžinierstva v spoločnosti LEONI Slovakia a dohliada na produkty, procesy a zlepšenia.

Môj príbeh v spoločnosti LEONI

Volám sa Tomáš. V LEONI pracujem od roku 2010 na rôznych pozíciách na oddelení výroby, údržby, produktu a procesu.  Aktuálne pracujem na pozícii Manažéra produktového a procesného inžinieringu so zodpovednosťou za produkt, proces a zlepšovanie procesov v LEONI Slovakia.

Kariéru v LEONI som začal ako Operátor výroby, ale vďaka môjmu pozitívnemu prístupu a technickému mysleniu som rýchlo postúpil na pozíciu Mechanika. Keď sa naskytla príležitosť na pozíciu Lídra, úspešne som prešiel na riadiacu funkciu. Po dvoch rokoch mi bola ponúknutá pozícia výrobného špecialitu, kde som spoznal celé strojné portfólio a našiel svoju hodnotu pre firmu. Nedočkavý po náročnejších príležitostiach som postúpil do svojej súčasnej pozície v LEONI Slovakia.

Toto je moja práca

Môj deň začínam so šálkou kávy a kontrolou plánovaných stretnutí. Riadim tím produktových, procesných, strojných a lean inžinierov na operatívnej úrovni, kde sa spájajú centrálne úlohy s operatívnym riadením a naopak. Moje oddelenie zahŕňa aj riadenie projektov a podporuje našu divíziu pri rozširovaní produktového a strojného portfólia. Úzko spolupracujem s odborníkmi v oblasti lean, s ktorými rozvíjame zmýšľanie o neustálom zlepšovaní v rámci spoločnosti. Zúčastňujem sa na stretnutiach s Nemeckými kolegami a vymieňame si skúsenosti aj s inými závodmi LEONI po celom svete, aby sme efektívne využívali naše znalosti.

Aby som to zhrnul, vo svojej funkcii prepájam globálne úlohy a skúsenosti s lokálnymi procesmi a zlepšeniami.

Moje najdôležitejšie momenty

Som ambiciózny človek a za vrchol mojej cesty v LEONI považujem svoju súčasnú pozíciu. Cítim, že sa na ňu perfektne hodím a som vďačný za podporu a dôveru, ktoré mi LEONI poskytla na dosiahnutie tohto úspechu.

Môj pohľad na spoločnosť LEONI ako zamestnávateľa

Ak mám byť úprimný, môj pôvodný plán v kariére bol stať sa vojakom, ale kvôli neočakávaným okolnostiam som sa zamestnal v LEONI. Na začiatku som to považoval za krátkodobé riešenie, no čoskoro som si spoločnosť obľúbil natoľko, že som prestal uvažovať o inom zamestnávateľovi. LEONI mi poskytla príležitosť na rozvoj, sebarealizáciu a technické zlepšenia, ktoré dodnes milujem riadiť a rozvíjať ako celok.

Čo sa mi najviac páči na kultúre LEONI, či lokálnej alebo globálnej je, že vieme spolupracovať, vymieňať si skúsenosti, aby sme boli stále lepší a vieme otvorene komunikovať. Podpora od mojich lokálnych kolegov a Nemeckého konateľa zaisťuje, že naše rozhodnutia a zlepšenia sú rýchle a efektívne. V súčasnosti má môj tím 9 členov a pracujeme vo veľkej spoločnej kancelárii s otvorenou a kooperatívnou atmosférou. Vždy sa snažíme podporiť jeden druhého tak, aby sme dosiahli ciele, ktoré sa od nás očakávajú.

LEONI v troch slovách? Spolupráca, Lojalita, Príležitosti v zmysle sebarealizácie.

Chcete prekonať sami seba?

Staňte sa súčasťou nášho tímu!

Nájdite si prácu