• Riadiace pozície & špecialisti

Informácia zo zákulisia

Senior IT administrátor

Miroslavova cesta do LEONI začala stážou na strednej škole, ktorá ho zaviedla k IT. Dnes pracuje ako Senior IT administrátor v LEONI.

Môj príbeh v spoločnosti LEONI

Ahojte, som Miroslav a v LEONI pracujem od leta 2018. Vyštudoval som obor Aplikované sieťové inžinierstvo na Žilinskej univerzite a po úspešnej štátnici som nastúpil do LEONI na pozíciu Junior IT Administrátor. Momentálne ako Senior IT administrátor, ktorý spracováva nielen tikety v ServiceNow systéme, som sa v mojej pozícii veľa naučil a zdokonalil.

Moja cesta v LEONI začala počas štúdia na strednej škole, kedy som sa vďaka odbornej praxi dostal do LEONI v Trenčíne. Táto skúsenosť vo mne prebudila záujem o prácu v IT. Po vysokej škole som opäť dostal možnosť pracovať v LEONI, tentokrát v Trenčianskej Teplej ako Junior IT administrátor. Počas piatich rokov som sa vypracoval na pozíciu Senior IT administrátora. Počas tejto cesty som nabral hodnotné skúsenosti, rozvinul nové zručnosti a získal veľa podpory od mojich kolegov a nadriadeného.

Toto je moja práca

Práca v miestnom oddelení IT zahŕňa rôznorodé úlohy, ktoré si vyžadujú prispôsobivosť počas celého dňa. Medzi povinnosti patrí správa e-mailov, určovanie priorít úloh, vybavovanie otvorených ticketov v ServiceNow, návštevy našich dodávateľov systémov a dokumentovanie zmien vykonaných v systémoch.

Najviac ma napĺňa, keď môžem byť súčasťou globálneho IT projektu, ktorý nám pomáha zvyšovať kvalitu, bezpečnosť a stabilitu IT infraštruktúry v našom závode. To zabezpečuje bezproblémovú prevádzku IT systémov pre našich zamestnancov bez neželaných prerušení.

Moja každodenná rutina

Začiatok dňa

Práca na oddelení lokálneho IT vie byť často nepredvídateľná, preto je náročnejšie dodržať plánovaný harmonogram na každý deň. Napriek tomu si každé ráno pripravím raňajky, nachystám potrebné veci a  idem do práce verejnou hromadnou dopravou. Do práce chodím zvyčajne ráno o 07:00.

Ráno

Moja ranná rutina zahŕňa kontrolu došlých emailov, prioritizáciu úloh a kontrolu otvorených ServiceNow tiketov zatiaľ čo si vychutnávam moje raňajky a bylinkový čaj (nie som nadšenec kávy). Následne riešim úlohy na základe naplánovaného kalendára a ranných emailov.

Prestávka na obed

Okolo 12:00 mávame obed v Kafetérii – spoločný priestor na stretnutia a obed. S kolegami z rôznych oddelení vieme popri obede rozobrať naozaj rôznorodé témy a mať „živú“ diskusiu. Páči sa mi to, lebo spoločný obed je zároveň generátorom nových nápadov a poskytuje oddych od práce.

Poobede

Po obede je čas vrátiť sa k práci. Počas dňa musím zvládať rôzne situácie, od nečakaných telefonátov alebo správ cez aplikácie od kolegov, návštevy dodávateľov až po dokumentovanie zmien, ktoré počas práce boli v IT systémoch vykonané. Práca na oddelení lokálneho IT si vyžaduje rýchle reakcie, prioritizovanie úloh, trpezlivosť a častú komunikáciu s používateľmi.

Večer

V práci končím väčšinou medzi 15:00 až 16:30. Po príchode domov si nájdem čas na prečítanie dobrej knihy alebo športovanie, prípadne pracujem na sebavzdelávaní cez rôzne kurzy. Pred spaním si vyhradím čas na meditáciu a relaxáciu aby som si oddýchol po celom dni.

Moje najdôležitejšie momenty

Zážitok, ktorý je tak trochu spojený aj s našou kultúrou a utkvel mi v pamäti, je z minulého roka, keď sme ako zamestnanci LEONI mohli prispieť dobrovoľnou sumou na podporu kolegu, ktorý mal mimoriadne ťažký zdravotný stav a čakala ho operácia. Pri takýchto príležitostiach človek spozná charakter komunity a uvedomí si, čo je v živote skutočne dôležité. Som hrdý a vďačný, že sa ľudia dokážu spojiť pre správnu vec.

Môj pohľad na spoločnosť LEONI ako zamestnávateľa

Atmosféra medzi ľuďmi v našom závode je vynikajúca. Je tu veľká ochota vzájomnej pomoci a podpory. Osobne som sa nikdy nestretol s odmietnutím alebo nepríjemnosťou pri hľadaní rady u kolegov, či už z nášho závodu alebo zo zahraničia. Neustále sa snažíme zlepšovať podnikovú kultúru prostredníctvom rôznych školení a podujatí.

Na našom IT oddelení podľa mňa tvoríme skvelý tím. Vzájomne sa dopĺňame a podporujeme, pričom udržiavame odľahčenú atmosféru prostredníctvom vzájomného podpichovania sa. Keďže v našom tíme sú len štyria členovia, poznáme sa aj osobnejšie, čo prispieva k pozitívnej atmosfére na oddelení.

Čo si však cením najviac na práci v LEONI, je možnosť pracovať s rôznorodými technológiami, ktoré mi poskytujú cenné a rozmanité skúsenosti.

LEONI v troch slovách? Inovatívny, prispôsobivý, odolný.

Chcete prekonať sami seba?

Staňte sa súčasťou nášho tímu!

Nájdite si prácu