LEONI na Slovensku

Štruktúra LEONI na Slovensku

 V súčasnosti na Slovensku pôsobia dva právne subjekty:

  • LEONI Wiring Systems Slovakia, spol. s r. o., Trenčín
  • LEONI Slovakia, spol. s r. o., Trenčianska Teplá –  Dobrá

Korene spoločnosti LEONI AG siahajú až do 16. storočia, kedy sa jej zakladateľ Antoni Fournier z francúzskeho Lyonu snažil vyjsť v ústrety potrebám žien výrobou krásnych šperkov. S produkciou káblov sa začalo až v roku 1917, pričom výroba káblových zostáv sa započala až v roku 1950. LEONI začala rapídne expandovať až po roku 1999, kedy vznikla holdingová štruktúra LEONI AG, ktorej súčasťou je aj LEONI Slovakia.                                                                  LEONI pôsobí na Slovensku od roku 1992, kedy bol založený prvý výrobný závod v Novej Dubnici. Nasledovali ďalšie závody v Trenčíne (1993), Starej Turej (2000) a Ilave (2004).V roku 2013 vytvorili všetky tieto dovtedy oddelené spoločnosti spoločné zastúpenie firmy LEONI na Slovensku pod názvom LEONI Slovakia, spol. s r.o. , v ktorom figurovali pôvodné spoločnosti ako samostatné odštepné závody. Po rozdelení, 1.1.2022 vznikli na Slovensku dva samostatné právne subjekty, a to LEONI Wiring Systems Slovakia, spol. s r. o. a LEONI Slovakia, spol. s r. o. .                 

LEONI Wiring Systems Slovakia, spol. s r. o., Trenčín

LEONI Wiring Systems Slovakia spol. s r. o., Trenčín je závod s dlhoročnou tradíciou výroby káblových zväzkov pre automobily svetových značiek. LEONI pôsobí v Trenčíne už 25 rokov a to svedčí o tom,  že zamestnanci LEONI sú zárukou výbornej kvality a efektivity. covníkov v dvoch výrobných prevádzkach a to v Trenčíne a v Ilave.  LEONI myslí na budúcnosť a naša výroba EMO – elektromobility, sa najnovšie zameriava na špeciálne káblové zväzky do elektromobilov a automobilov s hybridným pohonom pre zákazníkov ako BMW a Mercedes. Výroba káblových zväzkov pre zákazníka Porsche taktiež stále pretrváva a dlhoročná spolupráca len potvrdzuje vysokú kvalitu práce.

LEONI Slovakia, spol. s r. o., Trenčianska Teplá –  Dobrá

Závod Trenčianska Teplá, patrí do káblovej divízie nemeckého koncernu LEONI. Vyrábame špeciálne koaxiálne a dátové  káble pre automobilový priemysel. Naša história sa datuje od roku 1992, kedy bol založený prvý závod v Novej Dubnici.  V súčasnosti vyrábame v dvoch prevádzkach a to  v Trenčianskej Teplej časť Dobrá a v Trenčíne.

História

LEONI pôsobí na Slovensku od roku 1992, kedy bol založený prvý výrobný závod v Novej Dubnici. Odvtedy Slovensko v rámci stredoeurópskeho priestoru získalo postavenie automobilovej veľmoci - „európskeho Detroitu“. V krajine s piatimi miliónmi obyvateľov majú svoje výrobné závody 4 automobilky: Volkswagen, PSA, KIA a Jaguar - Land Rover. V Čechách, v blízkosti hraníc so Slovenskom (Ostrava - Nošovice) sídli Hyundai, ďalšie automobilky prevádzkujú výrobné závody v susedných štátoch. Na Slovensku preto postupne nasledovali ďalšie investície LEONI v Trenčíne (1993), a Ilave (2004). Kontinuálne zároveň stúpala potreba moderných medicínskych prístrojov, ktoré LEONI pokrylo investíciami do výroby v Starej Turej (2000). V roku 2013 vytvorili spoločné zastúpenie oboch divízií materskej firmy LEONI na Slovensku pod názvom LEONI Slovakia, spol. s r. o., čím potvrdili svoju pozíciu v stredoeurópskom priestore. Po rozdelení v roku 2022 na Slovensku momentálne pôsobia dve samostatné divízie LEONI.

Zdieľať
Kontakt