• Spolu vytvárame

  budúcnosť technológie

  Pridaj sa k LEONI

Kariéra

 • Peter Repa

  IT Systém Administrátor

  Ja a môj začiatok v LEONI. Bol som študentom tretieho ročníka v odbore Mechanik počítačových sietí na SOŠ v Starej Turej, kde je aj jeden z odštepných závodov LEONI na Slovensku. Pred absolvovaním tejto stáže som chcel získať skúsenosti a prax v danom odbore. Oslovil som spoločnosť LEONI v Trenčíne, ktorá ma prijala na študentskú stáž, kde som bol zaradený na IT oddelenie. Počas ôsmich mesiacov som získal praktické skúsenosti a nadobudol nové poznatky priamo z praxe.
  Prešlo šesť rokov a vrátil som sa späť, avšak už ako uchádzač o zamestnanie na pozíciu IT technik. Som rád, že vďaka tejto praxi som mal možnosť zamestnať sa a naďalej zvyšovať svoju kvalifikáciu, čo je pre mladého človeka veľmi dôležité. Vďaka praxi bolo pre mňa jednoduchšie osloviť zamestnávateľa, ktorého pracovné prostredie a kolektív som už poznal, čím som odbúral stres a časovú náročnosť z hľadania nového zamestnania.
  Som rád, že môžem robiť to, čo ma baví, čo ma skutočne napĺňa a v takom dobrom kolektíve ako tu máme.

 • Bc. Lucia Mikulová

  Skupinová vedúca oddelenia vývoja

  Po absolvovaní strednej školy, v roku 2007, som prišla do Leoni na brigádu. Z brigády sa neskôr stal hlavný pracovný pomer a ja som začala spoznávať celý proces výroby káblových zväzkov. Najskôr som pracovala v produkcii. Počas mojej práce vo výrobe a cestovaní do iných LEONI závodov  som nazbierala skúsenosti v oblasti produkcie káblových zostáv, videla som celú problematiku a špecifiká produktu. Popri práci sa mi podarilo úspešne absolvovať prvý stupeň vysokoškolského vzdelania, ako i zdokonaliť sa v nemeckom jazyku. Neskôr som začala pracovať na vývojovom oddelení ako vývojár – konštruktér káblových zväzkov, konkrétne v 3D programe Catia V5. Táto práca je veľmi dynamická, kreatívna a nie je jednotvárna. Každý deň prináša iné úlohy a každý deň mám možnosť sa naučiť niečo nové. Pri tejto práci využívam svoje poznatky, ktoré som získala počas predchádzajúcich rokov v Leoni. Komunikujem predovšetkým v nemeckom jazyku, čo je taktiež pre mňa prínosom. Pracovný kolektív je veľmi príjemný, čo prispieva k mojej pracovnej spokojnosti.

 • Bc. Lukáš Čambora

  Skupinový vedúci oddelenia vývoja

  Začiatok môjho pôsobenia v LEONI sa datuje na rok 2005, kedy som prakticky po skončení štúdia na strednej škole, nastúpil ako operátor vo výrobe. V rámci svojho pôsobenia priamo v produkcii som nadobudol poznatky o výrobnom procese káblových zostáv. Neskôr som využil príležitosť prihlásiť sa do výberového konania na pozíciu vo vývoji, kde pôsobím dodnes. Musím povedať, že dennodenne  využívam svoje poznatky získané vo výrobe, rovnako mi to pomohlo rýchlejšie pochopiť a zaškoliť sa  na pracovné úlohy, ktoré vykonávam na svojej pozícii. Počas posledných pár rokov som bol súčasťou tímov, ktoré rozbiehali výrobu priamo v našich nových LEONI prevádzkach (Srbsko, Čína, Brazília) a tiež som sa venoval a venujem školeniu nových pracovníkov v medzinárodných tímoch. Momentálne pracujem ako skupinový vedúci na D&D oddelení.
  Šanca pracovať v LEONI mi poskytla možnosť získať množstvo poznatkov, spoznať veľa ľudí , zdokonaliť sa v jazyku a v neposlednom rade navštíviť  a pracovať v rôznych krajinách sveta.

 • Charlotte Tatíková

  Projektový nákupca

  Vydala som sa za Slováka žijúceho v Anglicku a rozhodli sme sa, že sa presťahujeme na Slovensko. Chceli sme si založiť rodinu, mať vlastný biznis. Žijem na Slovensku už 16 rokov a je mi tu dobre. V LEONI som zamestnaná od januára roku 2018. Pracujem na oddelení Logistiky, ale aktuálne som prijala ponuku pracovať na oddelení globálneho nákupu. Čaká ma viac komunikácie v angličtine, viac komunikácie so zákazníkmi z UK. To bolo hlavným dôvodom, prečo som sa rozhodla pre zmenu.  Na LEONI sa mi páči, že je tu všetko nastavené a každý vie, čo má robiť. Všetko má svoj systém, ktorý funguje. Občas zlyhá komunikácia medzi ľuďmi, ale LEONI je ako spoločnosť nastavená dobre. Mala som možnosť pracovať pre rôzne spoločnosti a mala som možnosť viezť vlastný biznis. Viem, že nie je jednoduché riadiť takú obrovskú spoločnosť a udržať v nej poriadok. Ak takýto kolos nemá svoj systém, všetko sa zrúti. Myslím, že LEONI je spoločnosť, pre ktorú je fajn pracovať. Na Slovensku sa mi najviac páči to, že sú tu ozajstné štyri ročné obdobia, ktoré sa od seba odlišujú. Páči sa mi, že sa tu dá robiť veľa outdoorových aktivít. Mám veľmi rada Trenčín a určite by som tu chcela zostať.

 • Ing. Matej Daňo, PhD.

  Group Leader OP

  V spoločnosti LEONI pôsobím od októbra 2014, keď som ešte ako denný doktorand nastúpil na stáž na oddelenie PPE IE Central (Centrálne oddelenie priemyselného inžinierstva) v Trenčíne. Bola to pre mňa vynikajúca možnosť ako spojiť prax so štúdiom na vysokej škole. Za ten čas som si prešiel niekoľkými pozíciami, taktiež aj v LEONI v Ilave. Momentálne pracujem ako vedúci oddelenia prototypov a náhradných dielov pre koncern VW (Porshe, VW, Audi, Škoda, Seat) v Trenčíne. Som rád, že LEONI mi umožnilo uplatniť svoje teoretické poznatky v praxi. Na spoločnosti sa mi taktiež páči jej rôznorodosť. Som typ človeka, ktorý potrebuje v živote stále nové výzvy, a to mi moja práca na 100% ponúka. Už teraz sa teším na ďalšie úlohy a skúsenosti, ktoré mi nasledujúce roky v LEONI určite prinesú.

 • Dana Matúšová

  Vedúca zmeny

  V LEONI Trenčín som už celých 25 rokov. Hľadala som zamestnanie po materskej a do uší sa mi dostalo, že dole pod Juhom sa otvára nová „elektrodielňa“. Pamätám si, že bol piatok, lebo v pondelok sme už odchádzali na tri týždne do Nemecka. Doniesli sme novú výrobu kábloviek do traktorov Fend. Všetko bolo vtedy provizórne. Káble sme ukladali medzi klincami nabitými do dosiek. To bolo v LEONI dokopy asi 20 ľudí. Musím povedať, že nikdy predtým som nič také nerobila, a ani som celkom nevedela, do čoho idem. Mám skúsenosti z viacerých výrob a projektov. Boli to dobré, ale i ťažké, ba až kritické časy, no nikdy som nemala pocit, že chcem skončiť a odísť. Baví ma práca s ľuďmi a neviem si predstaviť, že by som robila niečo iné.

 • Andriy Terletskyy

  Skupinový vedúci SST

  Do trenčianskeho závodu LEONI som prišiel po tom, ako som pracoval v LEONI na Ukrajine. V rámci LEONI pracujem už viac ako 12 rokov, začínal som ako skúšobný technik a neskôr ako procesný inžinier. V súčasnosti som skupinový vedúci BU SST, kde sme zodpovední primárne za servis, podporu zákazníkom, vývoj a aj výrobu ťažkých špeciálnych skúšobných zariadení. Spoločnosť LEONI hodnotím veľmi dobre, inak by som tu nebol toľké roky :-) Dosť veľa som už precestoval, videl som Leoni závody v Európe, v Afrike aj v Amerike. Systém a fungovanie je veľmi podobný, len prístup ľudí je trochu odlišný, preto sa mi v Trenčíne tak veľmi páči.

Pracovné ponuky

Pripojte sa k LEONI a zapojte sa do medzinárodných projektov a školení. Využite nové pracovné príležitosti. Pomôžte nám budovať budúcnosť európskych technológií.

Zdieľať
Kontakt